ישרות ולבנות כמו במגזין: כל מה שצריך לדעת על יישור שיניים

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה מסקרנת בעולם רפואת העיניים והאורתודנטיה בפרט – יישור שיניים למבוגרים. למעשה, אם עד לפני מספר שנים התהליך הזה התבצע בעיקר בקרב בני נוער, כיום ניתן להבחין כי בזכות השיטות החדשניות ליישור גם מבוגרים מחליטים לצאת לדרך, לא מעט בשל החשיבות העצומה שיש למראה השיניים בכל הקשור למראה. למעשה, לשיניים יש השפעה אדירה על המראה שלנו, בייחוד לאור העלייה של הרשתות החברתיות אשר מציגות תמונת מראה מושלמת של שיניים ישרות ולבנות, ממש כמו במגזין. נוסף לשיקול האסתטי, יישור שיניים מתאים בעבור בני נוער כמו גם מבוגרים אשר סובלים מפגם בלסת המקשה על הדיבור כמו גם לעיסה, ועל כן צריך לקחת בחשבון כי הליך זה הינו בעל משמעות אסתטית אך גם בריאותית. אם גם אתם חולמים על חיוך מושלם – זה הזמן לקבל את כל המידע בנוגע לתהליך שיכול לחולל שינוי

מהם השלבים בתהליך של יישור שיניים?

יישור שיניים הוא תהליך אותו מבצע רופא שיניים שקיבל הכשרה בתחום האורתודנטיה. במסגרת התהליך מתבצעת הערכה ובדיקה יסודית של הפה והלסת ולאחר מכן צילום של פנים הפה באמצעות צילומי רנטגן כמו גם צילום פנורמי. רק לאחר שהרופא בחן את הצילומים, יתבצע תהליך של ייצור תבניות עם נגיסת הפה, כאשר תפקידו של הרופא הוא לשקף לכם כמטופלים את הטכניקה  הטובה ביותר בעבורכם. אם עברתם טיפול שיניים אורתודנטי כושל בעקבות בחירה בטכניקה לא נכונה או כאשר התוצאות לא התקבלו כפי שציפיתם, כדאי לשקול אפשרות להגשה של תביעה בתחום הרשלנות הרפואית, במידה והתהליך לא התבצע בצורה נכונה ולשביעות רצונכם. הסיבה לכך נובעת משיטות שונות ליישור שיניים שאותן מתאימים באופן מדויק בעבור כל מטופל, מתוך מטרה להגדיל את אחוזי ההצלחה. מהן השיטות המובילות ליישור שיניים? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

ישרות ולבנות כמו במגזין: כל מה שצריך לדעת על יישור שיניים

שיטות מתקדמות ליישור שיניים

אם עד לפני מספר שנים תהליך של יישור שיניים התבצע באמצעות חוטי תיל המורכבים על השיניים, כיום בני נוער כמו גם מבוגרים יכולים לבצע את התהליך בצורה מתקדמת ואפקטיבית יותר –

  • יישור שיניים שקוף: מדובר בטכניקה מובילה שבמסגרתה נעזרים בקשתיות שקופות אותן מרכיבים על השיניים למשך כל היום, ומחליפים אחת לשבועיים. על מנת להתאים את הקשתיות נעזר הרופא בהדמיה ממוחשבת אשר מדמה את מבנה הלסת והשיניים, מתוך מטרה להוביל ליצירה של קשתיות שימנעו את התזוזה של השיניים. לרוב, התהליך הזה מתבצע למשך תקופה של שנה ועד שנתיים לכל היותר, תלוי בליקוי השן.
  • סכמים שקופים: תהליך זה מאפשר להדביק על החלק החיצוני של השיניים סכמים שקופים ובלתי נראים העשויים מחומר סילקון או חרסינה. אחת למספר שבועות מחליפים את הסכמים, מתוך מטרה לשמר את המראה האסתטי שנוצר בזמן תהליך של יישור שיניים בטכניקה הזו.
  • גשר פנימי: במסגרת השיטה הזו מדביקים על החלק הפנימי של השיניים קוביות בלתי נראות לפרק זמן של בין שנה וחצי ועד שלוש שנים.

באופן כללי צריך לציין כי תהליך של יישור שיניים מתבצע אך ורק ע"י אורתודנט, אולם גם רופאי שיניים יכולים לבצע את התהליך. עדיף לעבור אותו אצל אורתודונט מומחה שיכול לא רק לבנות תוכנית טיפול פרטנית אלא גם מבצע מעקב, כל זאת כחלק מהבנה כי מדובר בתהליך לא קצר המחייב רמת מקצועיות גבוהה ביותר. בנוסף, שימת דגש על ההנחיות במהלך סדרת הטיפולים היא חיונית להצלחה, ועל כן במידה ואתם בוחרים להשקיע את כספכם בעבור תהליך של יישור שיניים, נדרש לבצע סקר שוק מקיף וכן  לבחון מרפאות המתמחות בתחום, מתוך מטרה למקסם את סיכויי ההצלחה ואף להימנע מהליך של תביעת רשלנות בעקבות הליך לא תקין.

כיצד תוכלו לשמור על התוצאות?

לאחר שעברתם תהליך של יישור שיניים, צריך לזכור כי צחצוח שיניים קבוע יאפשר לכם להגיע לתוצאות מעולות ולחיוך לבן, ממש כמו במגזינים. על מנת לשמר את התוצאה, מומלץ להגיע לבדיקה אצל הרופא אחת לתקופה וכן לבחון אפשרות לשימוש בסד לילה שמשמר את התוצאות ומאפשר לכם לשמור על החיוך – לאורך שנים רבות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.