לפלרטט עם המצלמה: 5 טיפים לקבלת ביטחון עצמי ביום צילום

תיאום של יום צילום לקראת אירוע חגיגי או יצירה של תמונות תדמית לעבודה הוא אירוע מלחיץ לכל הדעות, בייחוד לגברים ונשים אשר סובלים מביישנות כמו גם ערך וביטחון עצמי נמוך. בשביל להגיע ליום הזה עם ביטחון עצמי גבוה ועם יכולת לפרלטט עם המצלמה כך שהתמונות ישקפו אתכם בצורה הטובה ביותר, בחרנו להציג חמישה טיפים שיעלו לכם את הביטחון ויאפשרו לכם להגיע ליום הצילומים במיטבכם. מוכנים? בואו נתחיל!

שחרור עצמי

תוצאה טבעית ומחמיאה של תמונות מתרחש כאשר המצולם חש בנוח ומשוחרר. נוקשות כמו גם עמידה מבקום עשויה להוביל לתחושה של חוסר אונים ואפילו מבוכה רבה שתגיע לידי ביטוי בצילום עצמו, ועל כן מודעות עצמית חשובה במצבים כאלו, אולם דווקא בשביל להגביר את הביטחון תנו לעצמכם את המקום להביע את עצמכם כפי שאתם רוצים, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של צילום איכותי שמשקף אתכם בצורה הטובה ביותר.

הפסיקו עם שיפוטיות

בשביל לקבל ביטחון עצמי לקראת צילומי משפחה, צילומי זוגיות או צילומי תדמית, חשוב מאוד להפסיק עם השיפוטיות העצמית אשר משפיעה מאוד על היכולת לעמוד מול המצלמה ולהרגיש בנוח. כל אחד ואחת מאיתנו יכולים למצוא בקלות פגמים שגורמים באופן ישיר לירידה בביטחון העצמי, אולם דווקא היכולת להפסיק עם השיפוטיות היא זו שתהפוך את החיים שלכם לקלים יותר כמו גם את הצילומים לנעימים. המוח שלכם מקשיב למסרים שלכם ובשל כך עוד לפני הצילומים רצוי לעמוד מול המראה ולומר לעצמכם מילים טובות ומחזקות.

 

 

האזנה למדיטציה

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר מבוגרים כמו גם בני נוער מתרגלים מדיטציות, מתוך הבנה כי עבודה פנימית ומיקוד הוא בסיס לטובת יצירה של איכות חיים משופרת ואף רווחה נפשית שתגיע לידי ביטוי בביטחון עצמי מוגבר. כיום ניתן להאזין למדיטציה בקלות דרך פלטפורמות כמו יוטיוב המציעה מגוון עצום של מדיטציות ייעודיות להגברת הביטחון העצמי ואף יכולת ליצור שלווה במצבים מלחיצים, כמו למשל צילומים.

מערכת תמיכה

אם אתם חוששים מעמידה בפני המצלמה וחשים ביישנות, אפשר בהחלט להביא איתכם בן או בת משפחה אשר יתמכו בכם ואף ייצרו ביחד איתכם חוויה בלתי נשכחת. מעטפת קהילתית היא חלק בלתי נפרד וחשוב מאוד בתהליך של הגברת הדימוי והביטחון העצמי, הן בשל הפידבקים החיוביים אותם מקבלים אבל גם בזכות היכולת לקבל תמיכה וסיוע במידה ונקלעים בזמן הצילומים למצוקה נפשית.

לבוש נוח

הלבוש שלכם משפיע באופן ישיר על הביטחון והדימוי העצמי. אתם לא רוצים להרגיש כי במסגרת של הצילומים אתם לא עצמכם או לא מצליחים לייצג את מי שאתם כהלכה, ובשל כך חשוב מאוד עוד לפני הצילומים להכין את הלוקים שלכם ולבחור בלוקים שהם גם מחמיאים אבל גם מציגים את הגוף שלכם באופן שבו תרגישו טוב עם עצמכם. ככל שתהיו מדויקים יותר בבחירה, כך תוכלו להגיע לצילומים עם ביטחון עצמי מוגבר.

לסיכום

סיטואציה מרגשת אך גם מלחיצה כוללת צילומים המתבצעים על ידי צלם מקצועי. בשביל להימנע ממצב שבו אתם חשים מצוקה רגשית או ביטחון עצמי ירוד, אפשר ואף רצוי ליישם כבר עכשיו את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן במאמר, כל זאת מתוך מטרה להגיע ליום הצילומים כאשר אתם חשים במיטבכם – מבפנים וגם מבחוץ. הכי חשוב זה לשחרר, לקחת בחשבון כי מדובר בחוויה וכי עם עבודה עצמית חזקה אפשר בהחלט לשנות את המיינד שיעבוד לטובתכם, במקום נגדכם.