תכנון חתונה: מאיפה מתחילים?

מזל טוב! אתם מתחתנים וכעת לאחר הצעת הנישואין המרגשת, שליחת הודעות לכל החברים ובני המשפחה, כמו גם לאחר ההתרגשות והרומנטיקה שנמצאת בכל מקום – הגיע הזמן להתחיל ולתכנן את היום הגדול בחייכם! אבל רגע, איך מתחילים לתכנן חתונה? כדי שתוכלו לצלוח את התהליך ולהגיע מחויכים ליום חתונתכם, הכנו לכם רשימת שלבים חשובים בתכנון חתונה:

לתכנן חתונה

ארגון נכון

לפני שאתם מבצעים כל פעולה, חשוב בתחילה שתרכשו דפדפת גדולה בה תרשמו את כל הפרטים החשובים לתכנון, כמו: עלויות, משימות שביצעתם, משימות שיש לבצע, רשימת דברים חשובים שיש לרכוש ועוד. מי שרוצה לפעול ביעילות יוכל לבנות טבלת אקסל שבה ירשמו גם הוצאות שהוצאתם בזמן תכנון החתונה, כמו גם שלל פרטים אותם חשוב לזכור.

הכנת רשימת מוזמנים

כל חתונה מתחילה דווקא מהכנת רשימת המוזמנים וזאת כדי שתדעו כמה מוזמנים ישנם, מי יגיע ומי לא, תוך שהרשימה נועדה על מנת שתדעו את מי ההורים שלכם רוצים להזמין לחתונה. כמויות האורחים, גילאי האורחים שלכם וידיעת המיקום מהם מגיעים רוב המוזמנים – יעזרו לכם להמשיך לתכנן בצורה מושכלת יותר את החתונה.

לדוגמא: אירוע שיש בו עד 150 מוזמנים נחשב אירוע קטן ולכן בבחירת אולם האירועים או הלוקיישן לאירוע, תצטרכו לכוון למקומות לאירועים קטנים. אם החתונה שלכם תכלול 300 מוזמנים, תדעו לבחור חלל אירועים גדול יותר.

בנוסף, מיקום הינו חלק בלתי נפרד מהבחירה והוא חייב להיות מתאים לרוב האורחים כמו שחתונה בצפון תתאים לאנשים שרוב קרוביהם מאזור הצפון, ואילו חתונה במרכז הארץ תתאים למי שהמוזמנים שלהם מגיעים מכל קצוות המדינה. לכן הכנת רשימת מוזמנים הינה חשובה וחייבת להיות המשימה הראשונה.

לתכנן חתונה

בחירת לוקיישן לאירוע

חתונה על חוף הים, חתונה בטבע, באולם שמחות, בגן אירועים, בחצר הבית, על המרפסת ועוד, כולן אופציות מעולות לקיום היום החשוב בחייכם. נסו לדמיין היכן תרצו להתחתן, חשבו על החזון שלכם כמו גם על כמות האורחים ומזג האוויר ביום האירוע, ובחרו את המקום המתאים ביותר גם לחלום שלכם, לצרכים שלכם ולכמות האורחים.

בחירת ספקים

כעת לאחר שבחרתם את הלוקיישן המתאים לקיום החתונה, יש להתחיל לבחור את הספקים לאירוע. בחרו צלמים מתאימים, DJ או להקה, מאפרת לכלה, בחרו קייטרינג במידה והאירוע מתקיים במקום חיצוני, כמו גם שיש לבחור מעצבת שמלות, חנות לחליפות חתן וספקי אטרקציות לאירוע כמו שזירת זרי פרחים, אמני זיקוקים, ציירי פנים לאירועים וכל אטרקציה שתבחרו או אנשי מקצוע המומחים בתחום.

עיצוב הלוקיישן

בחרו קונספט מוביל לחתונה שלכם ועצבו את הלוקיישן שבחרתם בהתאם. זה נכון, אם אתם בוחרים באולם אירועים או גן אירועים תוכלו ליהנות מעיצוב בסיסי שמציע חלל האירועים, אך במידה ואתם רוצים לשדרג או לעצב את המקום בו בחרתם להתחתן: חשוב להיצמד לקונספט מנצח ולעצב בהתאם. לדוגמא: חתונה טבעית יכולה להיות מלווה באלמנטים מן הטבע כמו עציצי תבלין שיונחו על השולחנות, צדפים ונרות סיניים לחתונה בים, בלונים לבנים לחתונת קיץ שמתקיימת בצהריים בה כל האורחים שלכם יגיעו בלבן, ועוד. נסו לקבל השראה לקונספט ולעיצוב מאתרים העוסקים בעיצוב חתונות.

תכנון חתונה

שליחת הזמנות

בשלבים האחרונים של התכנון חשוב לבחור הזמנה יפה המתאימה לקונספט האירוע ולשלוח אותה לאורחים. את ההזמנות גבו גם בשליחת מסרונים לכל המוזמנים. היעזרו בחברים או בחברות מקצועיות המבררות מי מהמוזמנים מגיע ומי לא. בכך תוכלו להיות יותר מדויקים בהזמנת המקומות עבור האורחים שלכם.

ארגנו הסעות

במידה והחתונה שלכם מתקיימת במקום מרוחק, חשוב לארגן הסעות לאורחים. פנו לחברות מקצועיות העוסקות בתחום ובדקו כיצד תוכלו להסיע את האורחים שלכם בנוחות ובקלות הלוך וחזור ממקום השמחה. שכרו רכב עבורכם ומנו את אחד החברים לנהג שלכם ליום האירוע. בחרו מכונית שתתאים לקונספט החתונה תוך בחירת רכב נוח ואיכותי.

אז כעת כשאתם מבינים מהם השלבים – הגיע הזמן לחייג לספקים, להכין רשימות, לעצב ולתכנן את היום הגדול והכיפי ביותר בחייכם!