מצלמת פולארויד: המדריך השלם לבחירה, שימוש וצילום במצלמה

מצלמת פולארויד

למרות שהמאמר הזה יהיה מוקדש לסוג של מצלמה מאד ייחודי, הוא מיועד לקריאה על ידי הקהל הרחב ולא רק על ידי צלמים או חובבי צילום מושבעים. בימנו, השימוש במצלמות או צילום על ידי הטלפון החכם הוא נפוץ מאד. רובנו נוהגים לתעד רגעים רבים: ארוחות שאנחנו אוכלים במסעדות, כל דבר חדש שהילדים שלנו עושים, מכוניות מעניינות, סלפי עם חברים ועוד רגעים רבים אשר מצולמים על ידנו. האפשרות של הצילום הדיגיטלי פתחה בפנינו את הצוהר לעולם הצילום. ברגע שהצילום נהיה כל כך זול, אין סיבה לא לצלם. יחד עם זאת, עם הצילום הדיגיטלי צצו גם בעיות ושאלות שונות. אחת מהן היא מה עושים עם כל התמונות הללו? הן שמורות במחשב או בגיבויים שונים בבית או בענן, אבל לא כל כך נגישים לנו. כך יוצא שאנחנו לא נהנים מאותן תמונות כמו שהיינו נהנים בעבר הרחוק עם תמונות מפותחות על גבי נייר צילום. את הצורך הזה באה לפתור חברת פולארויד. זהו למעשה מותג ותיק אשר זוכה לאחרונה לחיים חדשים עם היצע מצלמות שמתאים לצרכים המודרניים.

פולארויד – מצלמים ומיד נהנים מהצילום

חברת פולארויד היא חברה ותיקה לציוד צילום. לפני כמה עשרות שנים היא יצאה עם חידוש אשר הפך ללהיט בעולם הצילום – מצלמה אשר מפתחת ומוציאה תמונה מודפסת ממש על המקום. המצלמה המקורית נפתחה וחשפה עדשה כאשר מתחתיה היה חריץ קטן אשר הוציא מתוכו נייר עליו לאט לאט, תוך כמה דקות, הופיע התמונה אשר צילמנו. גם כיום קיים דגם מומלץ של מצלמת פולארויד אשר דומה מאד לדגם המקורי. זהו דגם Polaroid Originals 4711 Sun 660 אשר מעוצב ממש באותו הסגנון של פעם עם פיתוחים שונים ועדכונים מודרניים כמובן.

האפשרות לקבל תמונה ישר על המקום הופכת גם היום את מצלמות הפולארויד למאד ייחודיות. ניתן לצלם באירועים ולחלק לאורחים את התמונה שלהם באופן מידי. צלמי רחוב חובבים יכולים ליצור תמונות נהדרות ולהתפרנס מהן. הפולרואיד מאפשרת לנו לא רק לצלם הרבה, אלא גם לעשות שימוש באותן תמונות, לתלות אותן במשרד, על המקרר, בחדר השינה ועוד.

שלל דגמי פולארויד

כיום קיימים שלל דגמים של מצלמת הפולרואיד כאשר ניתן לחלק אותם בגדול לשלושה סוגים שונים:

  • מצלמות פיתוח מידי – אלו מצלמות מודרניות אשר מאפשרות לכם את הפיתוח המיידי של התמונות שלכם.
  • מצלמות פיתוח מידי 'וינטאג' – אלו מצלמות אשר מיוצרות לפי העיצוב של הדגמים המקוריים של החברה. הטכנולוגיה בהן כמובן מעודכנת לימינו אנו אך העיצוב מזכיר את הימים הטובים של פעם. המצלמות הללו יקרצו לקהל מבוגר יותר שזוכר את אותן מצלמות מקוריות מתקופת הילדות שלו.
  • מצלמות בפורמט רגיל – פולרואיד היא חברה אשר יש לה יכולות לייצר מצלמות דיגיטליות מעולות כולל הקלטת וידאו ללא תחרות. אם חשקה נפשכם במצלמה דיגיטלית ללא האפשרות לפיתוח מיידי, פולארויד היא בהחלט אפשרות קורצת.

חשוב לבחון את הדגם אשר רוצים לרכוש לפי כמה קריטריונים. ראשית, החיישן הוא רכיב מאד חשוב. חיישן 16 מגה פיקסל בדגמים החדשים יבטיח איכות תמונה נהדרת. מי שמצלם בלילה, למשל ביציאות או מסיבות, חשוב שיבחר דגם עם עצמם פלאש גבוהה. למי שלוקח את המצלמה לטיול, מוצע דגם עם בטריית ליטיום מאד חזקה המאפשרת עשרות שעות הפעלה של המצלמה בין טעינה לטעינה.

חברת פולארויד מחזיקה פטנטים שונים לגבי טכנולוגית הפיתוח המיידי. זהו מותג שממש שינה את העולם בזמנו וכיום נראה שהוא מוכן לשנות אותו בפעם השנייה!