רעיונות למתנת בר מצווה

מזל טוב! הילד הגיע לגיל 13, והשנה אתם עתידים לחגוג יחד איתו את בר המצווה. בין אם אתם מתכננים לערוך אירוע מפואר באולם, להסתפק בעלייה לתורה בכותל המערבי, או לקיים מפגש משפחתי מצומצם – אין ספק שהילד מצפה למתנה. אבל מה אפשר לקנות לילד שהגיע למצוות? ובכן, אספנו כמה רעיונות מקוריים בעבורכם.

מתנת בר מצווה

סאמר קאמפ

זה לא משנה מתי הנער חוגג את בר המצווה שלו, משום שניתן להעניק מחנה קיץ כמתנה לבר מצווה בכל ימות השנה, מה שיוביל לציפייה והתרגשות לקראת הקיץ. כיום, נערים רבים בוחרים להגיע לסאמר קאמפ כמתנת בר מצווה, ולו בשל החוויה המיוחדת והנפלאה שהם עתידים לחוות, הטיולים בארצות הברית, מחנות ההתמחות שמאפשרות להתמקצע בתחומים אהובים וכמובן – היכרות עם חברים חדשים. לכל זה יש להוסיף את היתרון המובהק של מחנה הקיץ: לימודי האנגלית. אז לא, אנחנו לא רוצים שתשלחו את הילד לסאמר סקול, אלא לסאמר קאמפ, שם הילדים מתנהלים באנגלית ולומדים את השפה תוך עשיית פעולות יום יומיות. הם יוצאים לטיולים עם יתר החניכים, ישנים בבקתות עץ מדליקות ולוקחים חלק במגוון רחב של פעילויות.

סדנת בישול

אם הילד חולם להפוך לשף כשיהיה גדול, תוכלו לסייע לו ולרשום אותו לסדנת בישול. אמנם מדובר בסדנת בישול בודדת, אך ניתן לרכוש כמה וכמה סדנאות בנושאים שונים כמו סדנת בישול איטלקי, סדנת אפייה, בישול אסייתי, סדנת בשרים וכו'. רכשו 5 סדנאות בישול שונות, כך תוכלו להעניק לילד את האפשרות ללמוד על העולם הקולינרי, לחוות ולהתנסות בכל האלמנטים השונים במטבח.

טיול לחו"ל

אחת המתנות השכיחות בקרב לא מעט משפחות היא הטיול לחו"ל. לרוב, ילד בר המצווה נוסע עם אחד מהוריו או עם כל משפחתו, ויחד הם חווים טיול משפחתי מהנה וחווייתי. ניתן לטוס לתאילנד, לפיליפינים או אפילו לטיול ברחבי אירופה. החשוב מכל הוא לתכנן את הטיול מבעוד מועד ולהיערך אליו באופן המיטבי.

מתנת בר מצווה

טייס ליום אחד

חוויית תעופה מיוחדת ובלתי נשכחת היא בהחלט מתנה נהדרת לבר המצווה, אבל טוב עוד יותר אם מי שיטיס את כלי הטיס יהיה חתן בר המצווה. יש לא מעט חברות שמעניקות לילדים חוויה חד פעמית: להיות טייס ליום אחד! בררו פרטים נוספים על החוויה, ערכו השוואת מחירים בין החברות שמציעות את שירותיהן בתחום, ואפשרו לילד להיות טייס, גם אם זה ליום אחד בלבד.

מנוי לחדר הכושר

לא מעט ילדים שמגיעים לגיל 13, מתחילים לחשוב על פיתוח גוף ומעוניינים לעסוק בפעילות גופנית (לרוב בשל הצורך להתגייס לתפקידים קרביים בעתיד). תוכלו לרכוש לחתן בר המצווה מנוי שנתי לחדר הכושר הקרוב לאזור מגוריכם, ובכך לאפשר לו להתאמן ולשמור על כושר גופני.

 

כשאתם בוחרים את המתנה האידיאלית ביותר בעבור הילד, כדאי לקחת בחשבון את תחומי העניין שלו ולחשוב איזו מתנה מבין האפשרויות הוא היה מעדיף. כך תוכלו להעניק לו מתנה שתפורה למידותיו ולשמח אותו ביומו המאושר. מזל טוב!