הבסטי מתחתנת: המדריך המלא למלווה

בין אם מדובר בחתונה של החברה הטובה, בחתונה של אחותך או של קרובת משפחה – אם נבחרת להיות מלווה, דעי שיש לך תפקיד חשוב לא רק ביום האירוע, אלא גם לפני כן. כדי שתוכלי להיות המלווה המושלמת, ריכזנו כמה טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון. שנתחיל?

מסיבת רווקות

לרוב, מי שמלווה את הכלה ביום חתונתה, היא גם מי שדואגת לארגן בעבורה את מסיבת הרווקות. בטרם תתחילי בארגונים, תתקשרי לספקים ותקבעי תאריך, טוב תעשי אם תשאלי את הכלה לאיזו מסיבה היא מצפה ומה חשוב לה שיהיה במהלך החגיגה. כך תוכלי לארגן מסיבה איכותית שקולעת בדיוק לטעמה.

מתארגנות ביחד

ביום החתונה, הכלה והמלווה מתארגנות ביחד לקראת החתונה. לרוב הנטייה היא לשכור את שירותיהם של אותם ספקים, משמע מאפרת ומעצב שיער, כך ההתארגנות הופכת ליעילה יותר. יחד עם זה, אם יש לך ידע באיפור או אם את מתכננת להירשם ללימודי איפור, הרי שתוכלי לסייע לכלה לחסוך בעלויות, כי עם לימודי איפור לערב, תוכלי לאפר בעצמך את הכלה לקראת החתונה, ולאפשר לה לוותר על התשלום הכרוך באיפור כלה.

בטרם יום ההתארגנות, כדאי להכין ערכת עזרה ראשונה לכלה, ולשים בתוכה שלל פריטים חיוניים ליום החתונה כמו סיכות ביטחון, פלסטרים, קש לשתייה (כדי שלא יימרח האודם), שוקולדים, שתיה קלה וכו'. כמו כן, מוטב לוודא לכל אורך היום שהכלה אוכלת ושותה, ולכן הכיני יום קודם לכן כריכים, פשטידות ושתייה, זאת במידה והמקום שבו אתן עתידות להתארגן אינו כולל ארוחת בוקר.

הבסטי מתחתנת

לסייע בפתרון בעיות

לעיתים במהלך יום החתונה עשויים להיות בלת"מים, או כל מיני אלמנטים שיש לסדר ברגע האחרון. שימי לב שעלייך להיות מרוכזת במהלך היום ולוודא שלא צצות בעיות פתאומיות, ואם כן – מצאי פתרונות זריזים, ולו כדי שהכלה תישאר רגועה ותדע שהכל בשליטה.

במידה ומדובר בחתונה DIY, יש לוודא שכל הפריטים המעוצבים נמצאים באולם ובמקום הייעודי להם. חשוב שתהיי בקשר עם מנהלת האירוע כדי לוודא שהכל קורה כמו שצריך.

במהלך החתונה

לאחר שהתארגנתן והצטלמתן, זה הזמן של המלווה לצאת לקבלת הפנים בעוד שהכלה נשארת להמתין בחדר ההתארגנות עד לחופה (למעט מקרים בהם הכלה רוצה להיות נוכחת בקבלת הפנים). תפקידך להיכנס לחדר ההתארגנות כמה דקות לפני החופה, לסדר עבורה את ההינומה ולדאוג שהיא מוכנה לצאת החוצה. עם תום החופה ולאחר שבירת הכוס, מוטב שתפלסי את דרכך אל הכלה ותסירי את ההינומה משיערה (וכמובן גשי לחדר ההתארגנות על מנת להניח שם את ההינומה).

לכל אורך האירוע, שימי לב שהכלה שותה מספיק מים (לצ'ייסרים ואלכוהול אחרים ידאגו), וכמובן וודאי שהיא אוכלת, גם אם מדובר בפרוסת לחם – כך תסייעי לה להימנע מהנגאובר.

 

להיות מלווה בחתונה זה בהחלט מרגש, אך לצד ההתרגשות יש לא מעט אחריות לתפקיד שהוטל עלייך. שיהיה המון מזל טוב!