עשרת הדיברות לארגון חתונה

ארגון חתונה

מזל טוב! אחרי שנים של ביחד הוא כרע ברך והנה אתם בדרך לתכנון חתונה. לקראת היום המרגש זוגות רבים מוצאים את עצמם מתבלבלים מעומס המשימות הנלוות לארגון חתונה. מה יהיה הקונספט? איך בוחרים ספקים לחתונה? והאם להושיב את הדודה שלו ליד האחיינית שלה? בשביל כל השאלות האלו ועד רבות אחרות הכנו בעבורכם את עשרת הדברות לארגון חתונה.

הסודות הכי כמוסים שיצילו לכם את האירוע

  1. תכנון – כשאתם מתחילים לחשוב על חתונה, שבו יחד, כזוג והחליטו מהם הדברים עליהם אתם לא מתפשרים ומה פחות חשוב לכם. הסכימו על תקציבים, ועל הפרטים הכללים קודם. תכנון האירוע הוא חשוב וחיוני, ולכן מומלץ לדאוג למחברת או קובץ מסודר, ולו כדי שתוכלו לבצע השווא מחירים.
  2. לשתף את בני המשפה בתהליך – רק לאחר שתדעו מהו הכיוון שלכם וכיצד תרצו שהחתונה תתקיים, תוכלו להתחיל לשתף את בני המשפחה בתהליך. הורי החתן והכלה והאחים הם חלק אינטגרלי מתכנון החתונה והם יכולים לעזור לכם באופן ניכר. אפשרו להם להיות חלק בארגון היום החשוב הזה.
  3. הדריכו את הספקים שלכם. ודאו כי כל הספקים – הצלם, הדיג'יי, האולם ואפילו המאפר/ת יודעים בדיוק מהם הדרישות שלכם ליום הגדול. הכינו אותם מבעוד מועד ואם צריך רשמו את כל ההוראות לחבר קרוב שיוכל לקחת פיקוד ביום האירוע. אם אתם תוהים איך בוחרים ספקים לחתונה, טוב לדעת שניתן להישען על המלצות של חברים או לחפש אחר ביקורות ברשת.
  4. כספים – מנו איש אמין שיכול לטפל בכספת ולהיות אחראי על שמירת המעטפות עד למחרת האירוע. אתם לא רוצים להתעסק בזה כאשר אתם שיכורים ועייפים.
  5. איש קשר לניהול האירוע – בקשו מאדם קרוב להיות אחראי על תקשורת עם מנהל האירוע. לכל שאלה ובקשה הוא יהיה האחראי הבלעדי לדבר עם האולם ואתם תתפנו להיות עם האורחים שלכם.
  6. ערכת חירום – מלבד תיקוני איפור, פלסטרים וסיכות ביטחון, הוסיפו לערכה בקבוקי מים, נשנושים קלים, ואפילו מטענים ניידים לרכב.
  7. תנו לאורחים שלכם ליהנות – אין דבר יותר מתסכל מלהגיע לחתונה ולהמתין עד שהחופה מתחילה. עמדו בלוחות הזמנים ותנו לאורחים שלכם ליהנות מהחתונה מבלי לעכב אותם. בכל זאת, הם יצאו מהעבודה מוקדם יותר, והשקיעו זמן ומאמץ בשבילכם.
  8. להודות לאורחים – באותה נשימה, עם כל ההתרגשות נסו להודות לאורחים שלכם באופן אישי. לא חייבים לעבור בין כל השולחנות, אבל אולי שווה לעצור ולומר תודה על ההשקעה והעובדה שבאו לחגוג איתכם.
  9. נעליים להחלפה עבור הכלה – לא תמיד ניתן לשרוד ערב שלם על עקבים (בהנחה שהכלה בחרה לנעול נעלי עקב כמובן) וזה לגמרי בסדר. כדאי לדאוג לכפכפים או לנעליים שטוחות לשלב הריקודים.
  10. תהיו יחד – יום החתונה הוא היום שלכם להיות יחד, לחגוג את הזוגיות שלכם ואת השלב הבא ביחסים שלכם. לכן גם אם כולם רוצים להיות בקרבתכם, לוו אחד את השני ובלו יחד את הערב יחדיו, מבלי להיות נתונים ללחצים של בני משפחה וחברים אחרים.

אבל הכי חשוב, תהנו מהרגע המשמעותי הזה, ואל תשכחו שאחריו יש עוד חיים שלמים של יחד. שיהיה במזל.