חשוב לדעת: אובדן כושר עבודה יכול לקרות גם לצלמים

צלמים הם אנשים שהלכו עם התשוקה שלהם הכי רחוק. מדובר באנשים שהפכו תחביב למקצוע שמביא בסוף החודש פרנסה יפה. צילום מייצג מקצוע מרתק ובו זמנית תובעני, כך שגם אם הוא אינו כרוך בגישה למכונות כבדות, כלים מסוכנים, או לקוחות אלימים, עדיין מדובר במקצוע שגם בו כושר העבודה עשוי להיפגע. אם בגין מעידה שלא הסתיימה טוב, אם בגין מחלה שפוגעת באיכות הראייה, אם בגין תאונה שפוגעת ביכולת לעמוד זמן ממושך וכדומה. מכאן שגם אם אינכם צלמי טבע שנדרשים לבוא במגע עם חיות פרא, או עם תופעות טבע מסוכנות, עדיין רצוי להיערך לאותה סיטואציה שבה לא תוכלו להמשיך לעסוק במה שאוהבים, ופה אתם מוזמנים לעשות שני דברים חשובים: ביטוח אובדן כושר עבודה ובמקביל להיות מוכנים לסיטואציה שברגע האמת חברת הביטוח תסרב לשלם.

2 משתנים חשובים

השתכנעתם לעשות ביטוח ייעודי, כך שגם אם היכולת לעבוד תיפגע תישאר פרנסה? ובכן טרם ממהרים לסגור ביטוח, יש מספר דברים שנדרשים לקחת בחשבון. לרשותכם כל מה שצריך לדעת על אובדן כושר עבודה: ראשית נציין שמדובר בביטוח שמאפשר להתמקד בהחלמה, וזאת מבלי להיות טרודים מפרנסה. כמו כן, התקופה שבה ניתן לשבת בבית מבלי לעבוד (ומבלי לדאוג) משתנה בהתאם לשני משתנים: תקופת ההמתנה והתקופה שאותה בחרתם לבטח. עוד ראוי לדעת שעל מנת להפעיל את הביטוח אין צורך באובדן כושר עבודה מלא. נחזור ונציין שמאוד תלוי מהם התנאים שמופיעים בפוליסה ובמקביל מהם הממצאים הרפואיים.

סוגי ביטוחים ופיצויים

עתה לאחר שהבנו את עיקרי הדברים, נציין מספר עובדות נוספות. ברגע שכושר העבודה נפגע, אי צורך להמשיך לשלם את תשלומי הפרמיה. עוד נציין שכל עוד אתם אזרחי מדינת ישראל וכושר העבודה אכן נפגע, זכאים לקבל תמיכה גם מטעם ביטוח לאומי, וזאת ללא קשר לעובדה שבמקביל קיים פיצוי מטעם הביטוח הפרטי. פה נחדד שמבחינת ביטוח לאומי, יש משמעות רבה לסיטואציה. משנה אם אובדן כושר העבודה נגרם בשל תאונת עבודה או תאונת דרכים, ואף משנה האם הפגיעה היא לצמיתות. מה מבחינת חברות הביטוח הפרטיות? ובכן פה ניתן למצוא אינספור החרגות ותתי תנאים, אך באופן כללי נציג שיש ביטוח שנוגע לאי יכולת לעבוד יותר בתחום הצילום (ביטוח ספציפי), יש ביטוח שנוגע לאי יכולת לעבוד בכל עבודה, ויש פוליסת עיסוק סביר.

חשוב לדעת: אובדן כושר עבודה יכול לקרות גם לצלמים

קשיים שעשויים להתעורר

כפי שציינו עוד בהתחלה, הרבה פעמים מתקשים להפעיל את הפוליסה. לצורך הדוגמה אם בוחרים לעשות פוליסת עיסוק סביר, ברגע האמת עשויים להתעורר מגוון מכשולים, וזאת כיוון שבית המשפט עשוי להציע מגוון עבודות שבהן ניתן לעבוד, גם אם חסרי ניסיון, או חסרי רצון לעסוק בתחום. מכאן שהשלב הראשון הוא לבחור בפוליסה המתאימה ביותר, ואם מתלבטים, שווה להתייעץ עם מומחה בתחום הביטוחים.

מבקשים להפעיל את הפוליסה – מה עושים?

ראשית נציין שחשוב לפעול בהקדם הניתן, ואף יש חברות ביטוח שדורשות להגיש תביעה בתוך 3 חודשים – חשוב לשים לב! מבחינת התנהלות אישית, יש לגשת לרופא רלוונטי ולהשיג תעודת מחלה. כמו כן, מבחינת תיעוד רפואי, נחדד שיש לשמור ולתעד כל פרט רלוונטי, וזאת כי חברות הביטוח עתידות לבקש לעבור על סך החומר. בנקודה זה יש לקחת בחשבון שגם אם התנהלתם לפי הספר, עדיין ייתכן שתיענו בשלילה, אך בשלב זה אין לוותר. מה שבסך הכול נדרשים לעשות הוא פשוט ביותר – משיגים סיוע מקצועי של עורך דין שמתמחה בתחום. עורך דין יסייע לדייק את העובדות, יידע כיצד להציג את הסיטואציה באופן שהכי נכון מבחינתכם ואף יידע להצביע על מגוון זכויות נוספות שעשויות להגיע מביטוח לאומי.