איך לישון טוב לפני יום צילומים?

מזרן איכותי

כיום עורכים ימי צילומים לפני אירועים כמו חתונה, בת מצווה, בר מצווה, חינה, אך גם ימי צילומים המוקדשים לצילומי משפחה, למשל כשנולד תינוק או שרוצים להצטלם בפורים עם התחפושת. כמו כן, יש גם ימי צילומים מקצועיים יותר, שמטרתם הוא דוגמנות או פרסום. לא חשוב בפני איזה יום צילומים אתם עומדים – אתם בטוח יודעים כמה חשובים להיראות טוב ורעננים מול המצלמה. הדרך החשובה ביותר להיראות רעננים בצילומים ולבוא ליום הזה אנרגטיים ובטוב היא שינה טובה בלילה. אז איך ישנים טוב לפני יום צילומים? על כך במאמר הזה.

מזרן איכותי

הדעה הרווחת היא כי מזרנים טובים הם המפתח לשינה איכותית. כשישנים על מזרן נוח ונעים, ניתן להירדם מהר יותר ולקום בבוקר בלי כאבים או שרירים תפוסים, ובכך לעבור את היום בתחושת רעננות ובאנרגיה. כמו כן, למזרן חלק בלתי נפרד מהבריאות שלכם, ולכן אין להתפשר בכל הקשור למזרן איכותי. ולכן, ודאו שאתם רוכשים מזר טוב מספק אמין, ובדקו כבר בחנות את התאמת המזרן לנוחות ולטעם האישי שלכם.

להימנע מפעילות גופנית

לעיתים קשה להירדם בלילה משום שעשינו פעילות גופנית מאומצת לפני השינה. פעילות גופנית בסמוך לשינה יכולה לעורר אתכם מאוד ולהעלות את רמת האדרנלין בגוף, וכן יהיה קשה להירדם. ולכן, אם רוצים להתאמן (שכן זה חשוב לבריאות) רצוי לא לעשות זאת בסמוך לשינה אלא לעשות אימון בוקר טוב או מספר שעות לפני השינה, כך שתגיעו לשינה עייפים ונינוחים.

היגיינת שינה

היגיינת שינה חשובה למדי בכל הנוגע לשינה איכותית וטובה בלילה. תחת כותרת זו ניתן להתייחס למספר פרמטרים שבכוחם להשפיע על השינה שלנו. כך למשל סביבת השינה עצמה: אנשים רבים יישנו טוב יותר כאשר המיטה שלהם משמשת רק לשינה וכן לקיום יחסי מין. ולכן יש להימנע במהלך היום ממגוון פעילויות במיטה, כמו אכילה, קריאה וצפייה בטלוויזיה. כמו כן, יצירת סביבה נטולת גירויים כמו אור חזק ורעשים שונים יכולה לתרום לשינה טובה ועמוקה לפני הצילומים שלכם. אפשר לסגור את הדלת והחלון, ואף להצטייד בכיסוי עיניים. כמו כן, דאגו לנטרל רעשים ולכבות את הטלוויזיה לפני שאתם הולכים לישון. אם לא ניתן לנטרל אותם לגמרי, אפשר להשתמש באטמי אוזניים.

הימנעות מקפאין

אצל אנשים רבים שמתקשים לישון שנת לילה טובה הסיבה לכך נובעת מצריכת קפאין. קפאין, שמצוי בקפה ובקולה למשל, ידוע ביכולות לעורר ולסייע לתחושת ערנות. על אף שעל חלק מהאנשים זה לא משפיע והם יכולים להירדם בלילה גם אחרי כוס קפה, אנשים רבים יוכלו להרגיש בשיא הערנות שלהם ולא להירדם בלילה. וגם אם הם כבר נרדמו – ייתכן שהשינה שלהם תהיה טרופה ולא עמוקה כפי שתכננו. ולכן, כדאי להימנע ממשקאות שמכילים קפאין ולהסתפק בשתיית מים או בחליטת צמחים שלא מכילה קפאין. כך תוכלו להרוות את צימאונכם ולישון שנת ישרים.

לסיכום

כפי שהראינו לעיל, יש מספר דרכים שבהם תוכלו להתכונן לשנת לילה טובה ואיכותית לפני יום הצילומים החשוב שלכם – שבו תרצו להיראות במיטבכם ורעננים במיוחד. נציין בנקודה זו שאם אתם מרגישים שקשה לכם להירדם באופן כרוני או שהשינה שלכם לא איכותית, רצוי שתפנו להתייעצות עם איש מקצוע כדי להבין האם ניתן לטפל בעניין. שכן, שינת לילה טובה ואיכותית משפיעה על התפקוד היומיומי שלנו. שינה נעימה ויום צילומים מוצלח!